وارد شدن کاربر

اخبار داخلی

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امسال برای نخستین بار در کشور بیش از 10 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی در قابل طرح رونق به فعالان بخش معدن پرداخت می شود.
جعفر سرقینی اظهار کرد: ثبت نام معدنکاران برای دریافت این تسهیلات آغاز شده است.

فرماندار هریس با اعلام اینکه شرکت سرمایه گذار گرجستانی در محدوده معدن مس سوناجیل 15 میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است، گفت: به احتمال زیاد تا پایان سال 1396 عملیات اکتشاف این معدن پایان خواهد یافت.

فعالان و سهامداران صنعت سنگ آهن تاکید کردند صنعت سنگ آهن کشور در شرایط کنونی با چالش روبروست و بازنگری در برنامه توسعه ضرورت دارد.

رییس اتحادیه حفاران غیر نفتی گفت:هیچ صنعتی همچون صنعت معدن اشتغالزا نیست چراکه در این صنعت ۲۰ برابر اشتغال مستقیم، اشتغالِ غیر مستقیم ایجاد می‌شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: تا پایان دولت دوازدهم دیگر سنگ آهن از معادن این استان به طور خام به فروش نمی رسد.
محمد دره وزمی گفت: صنعتکاران، معدنکاران و تولیدکنندگان افرادی هستند که برای کسب درآمد خود سخت ترین مسیر و کار را انتخاب کردند.

رئیس هیات عامل ایمیدرو در دیدار با هیات وزارت معادن و پترولیوم افغانستان بر گسترش همکاری های بین دو کشور تاکید کرد و گفت: ایران آمادگی دارد تا در مسائل مربوط به انتقال تکنولوژی، اکتشاف و فرآوری با دولت افغانستان همکاری کند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به تکمیل نشدن زنجیره تولید فولاد در کشور، همچنان بخشی از سنگ آهن تولیدی صادر می‌شود.

عملیات استخراج دومین ذخیره معدنی «سرب» و «روی» جهان و ساخت کارخانه‌های فرآوری سرب و روی، صبح دیروز در مراسمی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در مهدی‌آباد بهادران شهرستان مهریز یزد آغاز شد.

فلز روی از پرمصرف‌ترین فلزات غیرآهنی محسوب می‌شود؛ به گونه‌ای که بعد از آلومینیوم، مس و فولاد در رتبه چهارم از این نظر قرار دارد. با توجه به اینکه بزرگترین بازار مصرف نهایی فلز روی، فولاد گالوانیزه است،

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه سهم معدن از تولید ناخالص کشور ناچیز است، گفت: باید در زمینه اکتشاف معادن جدید هزینه بیشتری کنیم.

طبق اطلاعات مرکز آمار ایران که از طرح آمارگیری از معادن در حال بهره‌برداری کشور به دست آمده است، تعداد معادن در حال بهره‌برداری سال ۱۳۹۴ در مقایسه با سال ۱۳۹۳ با ۱۴۱ مورد کاهش، ۲.۶ درصد کاهش داشته است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: معدن خمیرمایه توسعه صنعتی کشور است و باید آن را قدر بدانیم.

مرکز آمار ایران اعلام کرد: ارزش سرمایه گذاری در معادن در حال بهره برداری 1394 نسبت به سال 93 رشد 48 درصدی را ثبت کرد و ارزش افزوده معادن در حال بهره‌برداری نیز در این دوره 13.9 درصد کاهش داشت.

اعضای خانه معدن ایران در پایان مجمع عمومی سالیانه این تشکل، هیات مدیره جدید را برای یک دوره سه ساله برگزیدند که نسبت به دوره فعلی سه عضو جدید انتخاب شدند.
مجمع مزبور با حضور سه چهارم اعضا رسمیت یافت و از مجموع 200 عضو این تشکل 150 عضو در مجمع شرکت کردند .

وزیر کار از تنظیم بخشنامه‌ای در دولت خبر داد که براساس آن علاوه بر اینکه نظام پیمانکاری در معادن اصلاح می شود نظارت برعملکرد پیمانکاران نیز در این حوزه افزایش خواهد یافت.