چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
خانه / اخبار / خبرهای عمومی معدن و صنایع معدنی / فعالیت معدن در ارتفاعات جنوبی توچال و احتمال وقوع سیلاب در بارندگی‌ها
فعالیت معدن در ارتفاعات جنوبی توچال و احتمال وقوع سیلاب در بارندگی‌ها

فعالیت معدن در ارتفاعات جنوبی توچال و احتمال وقوع سیلاب در بارندگی‌ها

رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران تأکید کرد: معدن سنگ سبز واقع در کوی فراز منطقه ۲ شهر تهران مجددا فعال شده و بیم آن می‌رود که فعالیت این معدن موجب تخریب بیش از پیش کوهستان و ایجاد خطر سیلاب در ایام بارندگی خواهد شد.

 آرش حسینی میلانی در یکصدونودونهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذکری به شهرداری منطقه ۲ تهران گفت: ارتفاعات توچال جنوبی به عنوان یکی از نمادهای مهم میراث طبیعی تهران از گذشته تحت حفاظت شهرداری تهران به عنوان حریم شمالی پایتخت بوده است.

وی با اشاره به فعالیت یک معدن در ارتفاعات توچال جنوبی افزود: متأسفانه معدن سنگ سبز واقع در کوی فراز در منطقه ۲ اخیرا مجددا فعال شده و بیم آن می‌رود که فعالیت این معدن تخریب کوهستان را شدت بخشد و در ایام بارندگی خطر سیلاب را برای مناطق کوهستانی پایین دست ایجاد کند.

حسینی میلانی ادامه داد: با توجه به ماده ۶۰ برنامه سوم به شهرداری تهران تذکر می‌دهم در اسرع وقت و در چارچوب ضوابط قانونی حفاظت از حریم و با همکاری اداره کل محیط زیست تهران عملیات معدن‌کاری را در این منطقه متوقف کرده و گزارش دقیقی درباره احیای منابع طبیعی این عرصه به شورای شهر ارسال کند./ایسنا

حتما ببینید

آغاز به کار دومین کارگاه مدرن آماده‌سازی نمونه‌های اکتشافی در جنوب شرق کشور

دکتر اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: با هدف سرعت بخشی به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *