پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹
خانه / اخبار / افزودن ۱۷۱ هزار تن به ظرفیت استخراج مواد معدنی سمنان ،صدور ۶۱ مجوز معدنی در استان
افزودن ۱۷۱ هزار تن به ظرفیت استخراج مواد معدنی سمنان ،صدور ۶۱ مجوز معدنی در استان

افزودن ۱۷۱ هزار تن به ظرفیت استخراج مواد معدنی سمنان ،صدور ۶۱ مجوز معدنی در استان

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از صدور ۶۱ مجوز معدنی در استان سمنان طی ۹ ماه گذشته خبر داد.

محمد فروهر در جلسه بررسی محدوده های معدنی استان با اعلام این خبر اظهار کرد: طی ۹ ماه گذشته ۴۷ پروانه اکتشاف و گواهی کشف با هزینه عملیاتی بالغ بر ۳۷ میلیارد ریال در بخش معدن استان سمنان صادر شده است.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با بیان اینکه طی این مدت ۱۴ پروانه بهره‌برداری در حوزه معدن با سرمایه‌گذاری ۱۱۲ میلیارد ریال در این استان صادر شده است، افزود: با صدور این تعداد پروانه بهره‌برداری، زمینه اشتغال ۸۵ نفر در این استان پهناور و معدنی فراهم آمده است.

فروهر تصریح کرد: ذخیره قطعی مواد معدنی این تعداد معادن بیش از ۳ میلیون تن است که با صدور این تعداد پروانه بهره برداری در بخش معدن ، ۱۷۱ هزار تن به ظرفیت استخراج مواد معدنی استان افزوده خواهد شد.

معاون امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به اینکه‌ استان سمنان با استخراج سالانه ۲۳ میلیون تن انواع مواد معدنی یک استان مستعد از نظر منابع معدنی از قبیل سیلیس ، آهک ، گچ ، سولفات سدیم ، نمک ، منگنز ، آهن ، مس و غیره می باشد افزود ۶۲۳ معدن در استان دارای پروانه بهره برداری می باشند که حدود ۵۹۷ میلیون تن ذخیر قطعی این معادن است./ایسنا

حتما ببینید

احیای معادن کوچک و جلوگیری از تعطیلی آن‌ها

معاون معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان تهران از تشکیل کارگروه احیای معادن کوچک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *