چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸
خانه / اخبار / گزارش و گفت‌وگو / تحویل یک میلیون تن سنگ آهن دانه بندی به شرکت ذوب آهن
تحویل یک میلیون تن سنگ آهن دانه بندی به شرکت ذوب آهن
تحویل یک میلیون تن سنگ آهن دانه بندی به شرکت ذوب آهن

تحویل یک میلیون تن سنگ آهن دانه بندی به شرکت ذوب آهن

مدیر عامل مجتمع سنگان گفت: اجازه صادرات سنگ آهن خام و دانه بندی شده وجود ندارد و در حال حاضر بخشی از سنگ آهنی که مازاد بر نیاز شرکت های فولادی منطقه تبدیل به سنگ آهن دانه بندی تبدیل می شود و سالانه یک میلیون تن سنگ آهن دانه بندی شده به شرکت ذوب آهن اصفهان تحویل داده می شود.

۱.۳ میلیارد تن ذخیره معدن دولتی سنگان است که در قراردادهای سه هزار میلیارد تومانی باطله برداری آغاز شده که تا ۵ سال آینده ۱۳۰ میلیون تن سنگ آهن برداشت خواهد شد و ۳۰۰ میلیون تن این استخراج برداشت خواهد شد.

مدیر این پروژه با بیان اینکه ۱۷.۵ تن کنسانتره و ۱۵ میلیون تن گندله برداشت می شود، گفت: تا پایان سال ۱۲.۵ میلیون تن کنسانتره و ۱۰ میلیون تن گندله تا پایان سال افتتاح خواهد شد.

علی همتی با بیان اینکه در حال حاضر ۷ هزار نفر در مجموعه سنگان و خاف مشغول بکار هستند، افزود: با افتتاح این پروژه ها نزدیک به ۲ هزار نفر دیگه در این پروژه و مجتمع ها مشغول بکار خواهند شد.

او با تاکید بر اینکه روزانه ۱۲۰۰ تریلی از منطقه شرق کشور برای جابجایی این مواد مع نی حرکت می کنند، افزود: در حال حاضر جاده ۱۴۰ کیلومتری از سنگان تا خاف با هزینه ۸۰۰ میلیارد تومانی اجرا خواهد شد و همچین پروژه دیگری به طول ۱۶ کیلومتر و هزینه ۵۰ میلیارد تومان اجرا خواهد شد.

همتی  با تاکید بر اینکه امسال به ذخایر معادن سنگان اضافه می شود، تصریح کرد: حفاظت محیط زیست یکی از دغدغه های کشور است و از آنجایی که سنگ های پلاسری توسط بخش خصوصی برداشت می شود برای جلوگیری از آسیب های محیطی قصد داریم از درخت های سازگار با محیط زیست استفاده شود.

او با تاکید بر اینکه ۱۱۰ میلیارد تومان حقوق دولتی سال ۹۷ پرداخته شده است، اظهار کرد: با همکاری که در سطح منطقه ایجاد شده و به دنبال راه اندازی کارخانه های فولادی که در منطقه رخ داده است حرکت به سمت توسعه و ایجاد اشتغال است.

همتی در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری موج درباره میزان صادرات سنگ آهن، اظهار کرد: اجازه صادرات سنگ آهن خام و دانه بندی شده وجود ندارد و در حال حاضر بخشی از سنگ آهنی که مازاد بر نیاز شرکت های فولادی منطقه تبدیل به سنگ آهن دانه بندی تبدیل می شود و سالانه یک میلیون تن سنگ آهن دانه بندی شده به شرکت ذوب آهن اصفهان تحویل داده می شود./ خبرگزاری موج

حتما ببینید

صادرات فولاد ممنوع نیست

با تشدید تحریم‌ها از سوی آمریکا و ورود نام اغلب واحدهای بزرگ صنعتی و معدنی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *