چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸
خانه / اخبار / اقتصاد معادن و صنایع معدنی / واپسین آمار تولید مس جهانی منتشر شد:مس تصفیه شده در مدار رشد تولید
واپسین آمار تولید مس جهانی منتشر شد:مس تصفیه شده در مدار رشد تولید

واپسین آمار تولید مس جهانی منتشر شد:مس تصفیه شده در مدار رشد تولید

پس از کاهش چندین ماهه تولید مس تصفیه شده جهانی، روند تولید این محصول طی ۸ ماهه ۲۰۱۹ میلادی، افزایشی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، جدیدترین گزارش گروه مطالعات بین المللی مس (ICSG) حاکیست: تولیدکنندگان جهانی مس از ابتدای ژانویه تا پایان ماه آگوست ۲۰۱۹، حدود ۱۵ میلیون و ۹۲۴ هزار تن مس تصفیه شده تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی، ۱۵ میلیون و ۹۱۵ هزار تن بود که نشان دهنده افزایش ۵ صدم درصدی است.

اما ظرفیت کارخانه های مس تصفیه شده طی ۸ ماهه سال جاری میلادی برخلاف ماه های پیش، نزولی شد. به طوری که ظرفیت این کارخانه ها طی مدت یاد شده به ۱۹ میلیون و ۵۸ هزار تن رسید که نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته میلادی (۱۹ میلیون و ۴۷۴ هزار تن)، ۲.۱ درصد کاهش نشان می دهد.

افزایش ظرفیت معادن مس جهانی و کاهش تولید آنها

بنا به این گزارش، شرکت های مس جهانی طی ۸ ماهه امسال، حدود ۱۳ میلیون و ۴۳۵ هزار تن ماده معدنی تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی، ۱۳ میلیون و ۴۸۲ هزار تن بود که حاکی از کاهش حدود ۳۵ صدم درصدی میزان تولید است.

از این میزان، ۷ میلیون و ۴۵۰ هزار و ۳۰۰ تن مربوط به قاره «آمریکا»، ۲ میلیون و ۶۵۴ هزار و ۱۰۰ تن «آسیا»، یک میلیون و ۴۳۰ هزار و ۲۰۰ تن «آفریقا»، یک میلیون و ۱۸۵ هزار تن «اروپا» و ۷۱۴ هزار و ۹۰۰ تن مربوط به «اقیانوسیه» بوده است.

همچنین، ظرفیت معادن مس جهانی از ابتدای ژانویه تا پایان اگوست سال جاری میلادی، ۱۶ میلیون و ۴۹۲ هزار تن شد که نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته میلادی (۱۶ میلیون و ۴۳۶ هزار تن)، ۳۴ صدم درصد افزایش یافت.

قیمت جهانی مس در مسیر صعود

بنا به این گزارش، قیمت جهانی مس نسبت به ۲ ماه گذشته میلادی (۵۶۷۱ دلار)، با حدود ۳۵۸ دلار افزایش، به حدود ۶۰۲۹ دلار در تن طی روزهای اخیر رسیده است./ ایمیدرو

حتما ببینید

بررسی منابع بودجه نقشه راه معدن و صنایع معدنی ایران و چگونگی محقق شدن آن

داریوش اسماعیلی رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران در جلسه کمیته اکتشاف خانه معدن ایران …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *