یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸
خانه / اخبار / معادن وصنایع معدنی فلزی / آهن و فولاد / گل گهر، بزرگ ترین هلدینگ معدن و صنایع معدنی ایران در زنجیره فولاد ملارحمان پیش از افتتاح ۲۶ طرح گل گهر توسط رییس جمهور، تاکید کرد: تولید و توسعه همراه با ایفای نقش مسوولیت اجتماعی

گل گهر، بزرگ ترین هلدینگ معدن و صنایع معدنی ایران در زنجیره فولاد ملارحمان پیش از افتتاح ۲۶ طرح گل گهر توسط رییس جمهور، تاکید کرد: تولید و توسعه همراه با ایفای نقش مسوولیت اجتماعی

جمشید ملارحمان مدیر عامل شرکت معدنی گل گهر به ترسیم اقدامات و برنامه های “گل گهر” به عنوان بزرگ ترین هلدینگ معدن و صنایع معدنی کشور در زنجیره فولاد گل گهر پرداخت.

ملارحمان امروز پیش از افتتاح ۲۶ طرح در مجموعه گل گهر توسط رییس جمهوری، گفت: آیین افتتاح کارخانه های آهن اسفنجی “آهن و ‌فولاد گل گهر”( خط دوم) و ذوب و فولادسازی “جهان فولاد”، همراه با بخش بخار ۱۶۰ مگاواتی نیروگاه گهر انرژی عصر امروز برگزار می شود.

وی ارزش کل پروژه ها را بیش از ۸۲۰۰ میلیارد تومان ذکر کرد و افزود: این شرکت به رغم اعمال تحریم های ظالمانه، علاوه بر استفاده حداکثری از امکانات موجود و ثبت رکوردهای های عملیاتی، رشد دو درصدی تولید کنسانتره و گندله سنگ آهن و نیز ۲۳ درصدی آهن اسفنجی را به ثبت رسانده است.

حضور در بزرگ ترین کنسرسیوم اکتشاف

وی به اقدامات اکتشاف شرکت معدنی و صنعتی گل گهر اشاره کرد و گفت: اجرای عملیات اکتشاف در قالب بزرگ ترین کنسرسیوم اکتشاف کشور که با هدف تامین مواد اولیه فولاد کشور و صیانت از توسعه پایدار و سرمایه گذاری ها صورت می گیرد، از اقدامات این شرکت به شمار می آید.

وی ادامه داد: همچنین عملیات اکتشاف در سطح پهنه های کشور به ویژه توده های معدنی گل گهر نیز در دست انجام است.

ملارحمان به اقدامات زیربنایی شرکت گل گهر اشاره کرد و اظهار داشت: علاوه بر اکتشاف و انجام عملیات تا انتهای زنجیره تولید، تکمیل و توسعه زیربناها به عنوان پیش نیاز توسعه صنایع معدنی در دست اجرا قرار دارد.

خط انتقال اب

به گفته مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، مشارکت در کنسرسیوم شیرین سازی و انتقال آب از خلیج فارس جزو اقدامات گل گهر است. پروژه ای که ارزش برآوردی آن به ۱۱هزار میلیارد تومان می رسد.

ملارحمان افزود: پیش بینی می شود قطعه نخست مسیر انتقال اب تا پایان سال جاری راه اندازی شود.

تامین انرژی برق صنایع

مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر گفت: همزمان با تکمیل و ‌توسعه نیروگاه های برق، هلدینگ گل گهر، با هدف تامین ۱۴۰۰ مگاوات برق مورد نیاز سرمایه گذاری های انجام شده و‌ توسعه های آتی، امروز واحد واحد بخار نیروگاه (گهر انرژی) در چرخه تامین برق قرار گرفت.

وی یادآور شد: پیش از این دو‌ واحد گازی این نیروگاه به ظرفیت ۳۳۰ مگاوات وارد مدار شده بود

ملارحمان خبر داد که نیروگاه دوم قرار است به زودی وارد فاز اجرایی شود.

حمل و نقل و خرید واگن از داخل

وی درباره وضعیت حمل ریلی منطقه گل گهر گفت: حمل ریلی از اصلی ترین اهداف زیرساختی گل گهر است و در حال حاضر ۱۵ دستگاه لوکوموتیو و ۷۱۴ دستگاه واگن، پشتیبانی عملیات حمل محصولات معدنی را انجام می دهند.

ملارحمان همچنین خبر داد که برنامه خرید ۱۰۰۰ دستگاه واگن از داخل کشور در دست انجام است که این برنامه با هدف بالابردن توان حمل ریلی مجموعه گل گهر صورت می گیرد.

به گفته ملارحمان قرارداد فاز نخست برای خرید ۱۰۰ دستگاه واگن با یکی از سازندگان داخلی منعقد شده است.

مسوولیت اجتماعی

ملارحمان، ایفای مسوولیت اجتماعی را از مهمترین اقدامات و برنامه های گل گهر دانست و تاکید کرد: این مهم در بالاترین سطح کیفی در حوزه های درمانی، فرهنگی و ورزشی اجرایی شده است.

به گفته مدیر عامل گل گهر، سرمایه گذاری ۲۱ هزار میلیارد ریالی در حوزه مسوولیت اجتماعی منطقه در حال اجراست./ ایمیدرو

حتما ببینید

بررسی منابع بودجه نقشه راه معدن و صنایع معدنی ایران و چگونگی محقق شدن آن

داریوش اسماعیلی رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران در جلسه کمیته اکتشاف خانه معدن ایران …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *