دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸
خانه / اخبار / جهان / محدودیت های جهانی، تولید مواد معدنی کلمبیا را کاهش داد
محدودیت های جهانی، تولید مواد معدنی کلمبیا را کاهش داد

محدودیت های جهانی، تولید مواد معدنی کلمبیا را کاهش داد

افت تولید سه ماده معدنی در کلمبیا؛ پنجمین تولیدکننده زغالسنگ

تولید طلا، نیکل و زغالسنگ درکلمبیا طی سه ماهه دوم سال جاری میلادی با کاهش همراه بود.

به گزارش رویترز تولید زغالسنگ در کلمبیا طی سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ میلادی با ۴.۵ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۱۸ میلیون و ۹۰۰ هزارتن رسید.

کلمبیا پنجمین تولید کننده زغالسنگ جهان است که در مدت مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی ۱۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تن زغالسنگ تولید کرده است.

شرکت های پیشرو در بخش زغالسنگ کلمیبا میزان صادرات و تولید این ماده معدنی را در سال ۲۰۱۹ میلادی بدون تغییر پیش بینی کرده اند. پس از نفت، زغالسنگ ارزآورترین بخش در صنعت کلمبیا است که بالاترین میزان صادرات در بخش معدن و صنایع معدنی این کشور را به خود اختصاص داده است.

کلمبیا سعی دارد از طریق سرمایه گذاری در بخش های طلا، مس و زمرد،‌ در بخش معدن این کشور تنوع ایجاد کند.

افت تقاضای زغالسنگ در اروپا، وضعیت آب و هوا و همچنین محدودیت های قضایی موجب کاهش قیمت زغالسنگ شده و تولید این ماده معدنی را تحت تاثیر قرار دادند.

همچنین تولید نیکل در این کشور طی سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ میلادی با ۶.۲ درصد افت نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۱۰ میلیون و ۵۶۸ هزار تن رسید. این در حالی است که تولید این ماده معدنی در مدت مذکور نسبت به سه ماهه نخست سال جاری میلادی شاهد رشد ۱۳.۲ درصدی بوده است.

طی سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ میلادی تولید طلا در کلمبیا نیز با ۷.۲ درصد کاهش به ۸.۷ تن رسید. طی سال های اخیر شرکت های معدنی چند ملیتی به دنبال انجام پروژه های بزرگ مقیاس زیرزمینی طلا درکلمبیا هستند اما با مشکلات قانونی، تامین مالی، صدور گواهی و زیست محیطی مواجه شده اند./ مبین نیوز

حتما ببینید

سیاست یک بام و دو هوای هند در بازارهای صادراتی ورق

درحالیکه هندی ها پیشنهادهای خود برای ورق گرم را در آسیا بدلائلی چون پائین آمدن …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *