دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸
خانه / اخبار / اقتصاد معادن و صنایع معدنی / رتبه سوم استان مرکزی در تعاونی های فعال معدن

رتبه سوم استان مرکزی در تعاونی های فعال معدن

استان مرکزی در حوزه تعاونی های معدن در حال بهره برداری رتبه سوم کشور را به خود اختصاص داد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت : ۵ هزار و ۳۵۳ معدن فعال در کشور وجود دارد که ۳۴۷ معدن مربوط به بخش تعاون است و سهم استان مرکزی از آن ۲۳ معدن معادل ۶ و پنج دهم درصد تعاونی هاست.

آبایی، با بیان اینکه استان مرکزی در حوزه تعاونی های معدنی شاخص است، افزود: استان مرکزی با فعال بودن این میزان تعاونی های معدن، پس از استان های خراسان رضوی و فارس این رتبه را به دست آورده است.

وی تصریح کرد: ۱۷ و ۶ دهم درصد تعاونی های معدن در زمینه استخراج نمک ، ۸۵ و سه دهم درصد تعاونی ها در حوزه استخراج سنگ ، شن و ماسه ، هشت درصد در زمینه استخراج زغال سنگ و چهار و چهار دهم درصد در استخراج سنگ آهن فعالیت می کنند.

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت : ۹۵ هزار و ۸۳۱ نفر در معادن کشور اشتغال دارند که ۴ هزار و ۵۹۹ نفر این افراد در تعاونی های معدن به استخراج مواد معدنی مشغول هستند.

آبایی افزود : ۲ هزار و ۲۱۷ نفر از مجموع معدنکاران کشور در معادن این استان اشتغال دارند که ۵۲۷ نفر در بخش تعاونی های معدن مشغول است.

وی گفت : ۲۳ و هشت دهم درصد از شاغلان بخش معدن استان مرکزی در بخش تعاونی های معدنی فعالیت دارند که  استان مرکزی پس از گیلان رتبه دوم را به خود اختصاص داده است.

استان مرکزی با ۳۸۰ معدن و استخراج سالانه ۱۴ میلیون تن ماده معدنی، رتبه هفتم معدنی کشور را به خود اختصاص داده است.

خبرگزاری صداوسیما

حتما ببینید

متن نامه انجمن صنفی معدنکاران سرب و روی به وزیر صنعت،معدن و تجارت

دانلود فایل pdf جناب آقای دکتر رحمانی  وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت  با سلام؛  …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *