شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸
خانه / اخبار / اقتصاد معادن و صنایع معدنی / سیاست یک بام و دو هوای هند در بازارهای صادراتی ورق

سیاست یک بام و دو هوای هند در بازارهای صادراتی ورق

درحالیکه هندی ها پیشنهادهای خود برای ورق گرم را در آسیا بدلائلی چون پائین آمدن قیمت رقبا و برخی فاکتورهای فصلی کاهش می دهند همزمان در حال افزایش بهای ورق گرم در اروپا هستند و با توجه به اینکه شرایط بازار داخلی این کشور هنوز بطور کامل مشخص نیست فعالان بازار نمی توانند پیش بینی درستی از حرکت هندی در بازارهای صادراتی داشته باشند .

پیشنهاد هندی ها برای ورق گرم ۴۹۰ تا ۵۱۵ دلار فوب تحویل ماه جولای است . در ویتنام با ۱۰ تا ۱۵ دلار کاهش ، قیمت مورد درخواست را به ۴۹۵ تا ۵۰۰ دلار فوب رسانده اند و حاضر به کاهش بیشتر قیمت نیز هستند . اخیراً اغلب عرضه کنندگان ورق گرم بر بازار ویتنام متمرکز شده اند و هندی ها احساس خطر می کنند بنابراین به استراتژی کاهش قیمت روی آورده اند . از طرف دیگر میزان تقاضا در ویتنام هم از اواخر ماه می و بدلیل بارش های موسمی روبه افول نهاده است .

 در اروپا بعد از افزایش قیمت آرسلورمیتال بهای ورق گرم بالا رفته و همین دلیل بهانه هندی ها برای بالا بردن قیمت این محصول در قاره سبز شده است . اروپائی ها ترجیح می دهند از تولیدکنندگان داخلی خرید داشته باشند که به آنها تخفیف هم ارائه می دهند  و فعلاً در برابر افزایش قیمت هندی ها مقاومت کرده اند . پیشنهاد عرضه کنندگان هندی در اروپا ۵۲۵ تا ۵۳۰ دلار فوب است اما هنوز معامله ای با این سطح قیمت گزارش نشده است .

بازار داخلی هند هم بعد از انتخابات این کشور در شرایط مطلوبی قرار دارد اما تا روشن شدن بیشتر وضعیت ، تحلیلگران نیاز به زمان دارند زیرا حجم تقاضا در هند هنوز رونق چندانی نداشته است . بهای سنگ آهن در این کشور افزایش یافته و پروژه های زیر ساختی متعددی هم در دست اجرا است اما از طرف دیگر فصل بارش های موسمی هم در راه است .

استیل پرایس

حتما ببینید

جزئیات لایحه بودجه ۹۹ (۴۶): درآمدهای سازمان زمین شناسی به شکل اختصاصی مصرف می‌شود

جزئیات لایحه بودجه ۹۹ (۴۶): درآمدهای سازمان زمین شناسی به شکل اختصاصی مصرف می‌شود

براساس لایحه بودحه ۱۳۹۹ درآمدهای سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور مربوط به خدمات …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *