دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸
خانه / اخبار / خبرهای عمومی معدن و صنایع معدنی / سیل ۴۰۰ میلیارد ریال به معادن لرستان خسارت زد

سیل ۴۰۰ میلیارد ریال به معادن لرستان خسارت زد

معاون امور معدنی و اکتشافات سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: سیل نوروز امسال موجب خسارت ۴۰۰ میلیارد ریالی به حدود ۳۰ معدن استان شده است.

سیل ۴۰۰ میلیارد ریال به معادن لرستان خسارت زد

جمال مومیوند روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بیشترین خسارت سیل به جاده های دسترسی معاون و ابگرفتگی بوده که پس از وقوع بارش های سیل آسا، رانش زمین نیز به معادن خسارت زد.

وی اظهار داشت: ۲۰۰ میلیارد ریال خسارت سیل به زیرساخت ها، جاده های دسترسی، خطوط آب، برق، گاز و مخابرات و ۲۰۰ میلیارد ریال نیز به ادوات و ماشین آلات استخراجی بوده است.

وی با بیان اینکه معادن بسیاری در دوره چگنی دچار آبگرفتگی شده اند تصریح کرد: کمپرسور، ادوات سیم برش، ماشین و لودر برخی معادن زیر آب رفته و سه واحد شن و ماسه معمولان و پلدختر دچار خسارت شدند.

معاون صمت لرستان با اشاره به خسارت سیل در معادن الیگودرز و دورود گفت: همچنین رانش زمین در زاغه خرم آباد راه دسترسی به میک معدن را مسدود کرده است.

اکنون ۱۹ نوع ماده معدنی از ۱۲۷ معدن فعال استان استخراج می شود که ذخیره معادن استان ۵۸۸ میلیون تن برآورد شده و عمده آن سنگ لاشه و تزیینی است.

براورد اولیه خسارت صیل به صنعت و صنوف لرستان نیز حدود سه هزار میلیارد ریال اعلام شد.

بر اثر سیل روز دوشنبه ۱۲ فروردین ماه، رودخانه های خرم آباد و کشکان طغیان کردند که این طغیان باعث خسارات سنگین به مردم شهرهای خرم آباد، نورآباد، دوره، معمولان و پلدختر شد.

هم اکنون امدادرسانی هوایی و زمینی توسط امداد رسانان استان و سراسر کشور در مناطق سیل زده در حال انجام است.

برآورد اولیه خسارت سیل اخیر در لرستان بیش از ۳۷ هزار میلیارد ریال است و تاکنون ۱۵ نفر در این سیل جان خود را از دست داده اند.

ایرنا

حتما ببینید

متن نامه انجمن صنفی معدنکاران سرب و روی به وزیر صنعت،معدن و تجارت

دانلود فایل pdf جناب آقای دکتر رحمانی  وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت  با سلام؛  …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *