یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸
خانه / اخبار / معادن وصنایع معدنی فلزی / آهن و فولاد / سنگ آهن کردستان خام فروشی نمی شود

سنگ آهن کردستان خام فروشی نمی شود

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: تا پایان دولت دوازدهم دیگر سنگ آهن از معادن این استان به طور خام به فروش نمی رسد.

محمد دره وزمی در مراسمی که به مناسبت بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن و تجلیل از فعالان این حوزه در سنندج برگزارشد، گفت: صنعتکاران، معدنکاران و تولیدکنندگان افرادی هستند که برای کسب درآمد خود سخت ترین مسیر و کار را انتخاب کردند.

وی عنوان کرد: متاسفانه در جامعه ما تولید محوری نیست و به همین دلیل این حوزه یکی از حوزه های مظلوم در کشورما است که فعالان این عرصه  در راه پر فراز و نشیب و سختی  برای خیر رساندن و ایجاد اشتغال برای افراد جویای کار گام نهادند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان عنوان کرد: واحدی که تولید آن قابل رقابت هم از لحاظ کیفیت و هم قیمت با تولیدات دیگر کشورها نباشد محکوم به فنا است بنابراین به این مهم باید توجه شود.

دره وزمی با تاکید بر اینکه تولیدات  باید صادرات محور باشد، افزود: واحدی که صادرات محور باشد نیاز به حمایت  ندارد، لذا واحدها برای موفقیت در عرصه تولید باید با ارتقای کیفیت محصولات خود به سمت صادرات بروند.

وی با بیان اینکه ظرفیت های خوب معدنی در این استان وجود دارد، بیان کرد:  فراوری گونه های معدنی باعث  ارزش افزوده و ایجاد اشتغال می شود به همین دلیل این مهم را دنبال کرده و می کنیم.

وی اظهارداشت: قبلا سنگ اهن استان خام فروشی می شد اکنون یک میلیون و ۳۰۰ هزارتن کنسانتره در این استان تولید می شود که تا پایان دولت دوازدهم  یک کیلو سنگ اهن به طور خام از کردستان به فروش نخواهد رفت.

مهر

حتما ببینید

قیمت مصنوعات فولادی کاهش یافت/آغاز تخلیه حباب از بازار فولاد

محمدحسین بابالو بهای مصنوعات فولادی در بازار آزاد بعد از رشد قیمت‌های هفته گذشته؛ وارد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *