چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸
آخرین خبرها
خانه / اخبار / اقتصاد معادن و صنایع معدنی / صادرات معدن و صنایع معدنی ۱۲ درصد رشد یافت، واردات ۲۹ درصد کاهش

صادرات معدن و صنایع معدنی ۱۲ درصد رشد یافت، واردات ۲۹ درصد کاهش

ارزش صادرات محصولات معدن و صنایع معدنی طی ۵ ماهه نخست سال ۹۷، معادل ۱۲ درصد افزایش یافت. در همین مدت واردات این بخش با کاهش ۲۹ درصدی همراه شد.

از ابتدای فروردین تا پایان مرداد، ۲۵ میلیون و ۴۷۹ هزار و ۲۴۰ تن محصولات معدن و صنایع معدنی به خارج صادر شد که ارزش آن‌ها به ۴ میلیارد و ۴۱۸ میلیون و ۸۲ هزار دلار می‌رسد.

در این میان، ۴ میلیون و ۴۸۳ هزار و ۸۳۰ تن فولاد و محصولات فولادی، ۵ میلیون و ۵۰۷ هزار و ۶۸۴ تن کنسانتره سنگ آهن و دانه بندی، ۳۷۰ هزار و ۲۰ تن آهن اسفنجی، ۲۹۹ هزار و ۷۳۹ تن زغال سنگ و کک، ۲۱۱ هزار و ۶۷۷ تن مس و محصولات پایین دستی، ۵۷ هزار و ۹۳۳ تن آلومینیوم و محصولات، ۶۰۰ تن پودر آلومینا و محصولات مرتبط صادر شد.

همچنین، ۷ میلیون و ۵۳۹ هزار و ۴۲۹ تن زنجیره سیمان، ۲ میلیون و ۶۸۵ هزار و ۲۳ تن انواع سنگ و محصولات مرتبط، ۴۹ هزار و ۹۵۳ تن زنجیره سرب، ۶۷ هزار و ۲۸۲ تن زنجیره روی، ۱۰۶ هزار و ۴۵۶ تن زنجیره کروم، ۴۰ هزار و ۲۹۳ تن انواع محصولات سفال، آجر، سرامیک و کاشی، ۲۴ هزار و ۵۰۴ تن انواع فرو، یک هزار و ۴۳۹ تن زنجیره مولیبدن، ۴۰ تن زنجیره تیتان، ۳۶ تن میکا، ۵.۸ تن نیکل و … صادر شد.

کاهش ۲۹ درصدی میزان واردات

طی همین مدت، یک میلیون و ۷۵۱ هزار و ۱۸۰ تن انواع محصولات معدن و صنایع معدنی به ارزش یک میلیارد و ۴۶۶ میلیون و ۸۵ هزار دلار وارد شد که حاکی از کاهش ۲۹ درصدی میزان و ۲۰.۴ درصدی ارزش واردات این محصولات است.

شمانیوز

حتما ببینید

معاون وزیر صنعت: بانک ها همراهی بیشتری با صنایع و معادن داشته باشند

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: افزایش نرخ ارز و تحریم‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *