چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸
آخرین خبرها
خانه / اخبار / معادن وصنایع معدنی فلزی / آهن و فولاد / رشد ۱۹درصدی تولید سنگ آهن فرآوری شده شرکت های بزرگ

رشد ۱۹درصدی تولید سنگ آهن فرآوری شده شرکت های بزرگ

میزان تولید دانه بندی و کنسانتره سنگ آهن شرکت های بزرگ معدنی طی ۵ ماهه نخست ۹۷ افزایش یافت. در این مدت تولید کنسانتره رشد ۱۹درصدی پیدا کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، تولیدکنندگان بزرگ سنگ آهن کشور از ابتدای فروردین تا پایان مرداد، ۱۸ میلیون و ۴۲۸ هزار و ۸۹۳ تن کنسانتره سنگ آهن تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۱۵ میلیون و ۵۴۴ هزار و ۹۹۵ تن بود که حاکی از افزایش ۱۹ درصدی تولید این محصول است.

از این میزان، شرکت های «گل گهر» ۶ میلیون و ۶۱۵ هزار و ۳۳۲ تن، «چادرملو» ۳ میلیون و ۷۲۸ هزار و ۴۷ تن، «سنگ آهن مرکزی» ۲ میلیون و ۲۶۱ هزار و ۶ تن، «توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه» ۲ میلیون و ۹۷ هزار و ۱۸۴ تن، «گهر زمین» یک میلیون و ۸۳۰ هزار و ۴۹ تن، «اپال پارسیان سنگان» یک میلیون و ۱۸۷ هزار و ۵۴۴ تن، «صنعتی و معدنی توسعه ملی» ۴۵۶ هزار و ۹۵۹ تن و «جلال آباد» ۲۵۲ هزار و ۷۷۲ تن کنسانتره سنگ آهن تولید کردند.

افزایش ۲۵ درصدی تولید دانه بندی

بنا به این گزارش، ۵ شرکت بزرگ معدنی طی ۵ ماهه نخست امسال، ۲ میلیون و ۴۶۳ هزار و ۹۳۴ تن سنگ آهن دانه بندی تولید کردند که نسبت به میزان تولید مدت مشابه سال گذشته (یک میلیون و ۹۶۵ هزار و ۶۹۱ تن)، ۲۵ درصد رشد نشان می دهد.

از این میزان، شرکت سنگ آهن سنگان «یک میلیون و ۲۱ هزار و ۲۶۰ تن»، سنگ آهن مرکزی «۷۲۹ هزار و ۱۴۴ تن»، فلات مرکزی «۴۴۸ هزار و ۲۰۹ تن»، چادرملو ۲۰۳ هزار و ۸۹ تن و میشدوان «۶۲ هزار و ۲۳۲ تن» تولید کرده است.

شرکت ملی فولاد ایران

حتما ببینید

در چهار ماهه نخست ۲۰۱۹: رشد تولید فولاد ایران به ۶درصد رسید؛ تولید جهانی ۴.۸درصد افزایش یافت

رشد تولید فولاد خام ایران در چهار ماه ابتدایی سال ۲۰۱۹ به ۶درصد رسید؛ این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *