یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
آخرین خبرها
خانه / اخبار / خبرهای عمومی معدن و صنایع معدنی / ۵۵۰ معدن خراسان جنوبی دارای پروانه بهره برداری است

۵۵۰ معدن خراسان جنوبی دارای پروانه بهره برداری است

داوود شهرکیاظهار داشت: میزان استخراج اسمی معادن استان سالانه ۱۶ میلیون تن است.

وی مجموع ذخایر کشف شده معادن استان را سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون تن اعلام کرد و افزود: در بخش استخراج در سه سال اخیر بالغ بر پنج میلیون تن به ظرفیت استخراجی استان افزوده شده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی یادآور شد: یکی از هدف ‌گذاری های ما در حوزه استخراج، زغال بود که به استخراج پنج میلیون تن استخراج سالانه نیاز داریم و در حال حاضر ۲ میلیون تن است.
شهرکی عنوان کرد: در حال حاضر در خراسان جنوبی از جدیدترین فناوری های اکتشاف معادن ایران استفاده می شود و فعالیت های اکتشافی با همکاری بخش خصوصی با فناوری جدید در حال انجام است.
وی قبل از این گفته بود؛ تاکنون بیش از ۸۰ درصد مطالعات پهنه های اکتشافی معدنی استان به اتمام رسیده است و معرفی مناطق امیدبخش و آزادسازی پهنه ها در دستور کار قرار دارد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر صدور بیش از ۳۰ پروانه اکتشاف مناطق شناسایی شده و اولویت دار پهنه های اکتشافی شرکت های تهیه و تولید مواد معدنی ایران، سرمایه گذاری صنایع و معادن کوثر، سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور و ایمیدرو در دست پیگیری است.
خراسان جنوبی در برخی مواد معدنی از جمله سنگ های تزئینی، بنتونیت، زغال سنگ، طلا و مس جزو استان های برتر کشور محسوب می شود.

حتما ببینید

بدهی نجومی معادن به دولت/ رئیس خانه معدن: دولت و بهره‌بردار اختلاف دارند

در آخرین گزارش تفریغ بودجه مجلس از وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) تا پایان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *