پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸
خانه / اخبار / معادن وصنایع معدنی فلزی / مس / آینده روشن «بی‌اچ پی» در آمریکای لاتین «بی اچ پی» سهام پروژه مس اکوادور را می‌خرد

آینده روشن «بی‌اچ پی» در آمریکای لاتین «بی اچ پی» سهام پروژه مس اکوادور را می‌خرد

شرکت بی اچ پی، جهت خرید بخشی از سهام یک شرکت کوچک معدنی در استرالیا که مالک و بهره‌بردار پروژه مس- طلا در اکوادور وارد مراحل عقد قرارداد شده است. به گفته «اندرو مکنزی» مدیرعامل شرکت بی اچ پی «اکوادور یک موقعیت بسیار روشن برای آینده شرکت است.»

«بی اچ پی» سهام پروژه مس اکوادور را می‌خرد

 خرید ۶/۱درصدی سهام شرکت سُل‌گلد (SolGold) از مجموعه Guyana Goldfields از سوی کمپانی بی اچ پی، سهم اکتشافات مس این کمپانی را افزایش داده و جایگاه بزرگ‌تری به این شرکت در آمریکای لاتین می بخشد.
ذخیره پورفیری مس- طلای پروژه Cascabel حدود ۱۰ میلیون تن مس و ۲۵ میلیون اونس طلای قابل برداشت در طول عمر معدن دارد. این ذخیره، بخشی از کمربند مس آندین (Andean) است که شرکت سل‌گلد معتقد است بهره‌برداری از آن موجب دسترسی به ذخیره بزرگ‌تری از مس مشابه معدن همسایه آن در شیلی خواهد بود.
این سرمایه‌گذاری، نخستین باری نیست که بی اچ پی جهت خرید سهامی از شرکت سل‌گلد، اقدام کرده است. بی اچ پی در ماه اکتبر سال ۲۰۱۶ پیشنهاد خرید ۱۰درصد از سهام این شرکت را به ارزش ۳۰ میلیون دلار داد. این پیشنهاد توسط هیئت‌مدیره شرکت سل‌گلد رد شد؛ چراکه این رقم کمتر از معامله ۳۳ میلیون دلاری تأمین مالی این شرکت با Maxit Capital LP و Newcrest International بود. هم‌اکنون، شرکت نیو کرست (Newcrest) سهامدار ۱۴/۵۴درصد از شرکت سل‌گلد است.

مس پرس  به نقل از متال بولتن،

حتما ببینید

دوران طلا به سرآمد/ نوبت مس شد

شرکت کپیتال اکونومیکس در گزارش جدیدی اعلام کرد دوران طلا در نزدیکی مرز ۱۵۰۰ دلار …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *