چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
خانه / اخبار / اقتصاد معادن و صنایع معدنی / چهارشنبه آینده عرضه می‌شودعرضه بلوک ۱.۲۶ درصدی سهام «ومعادن» در بورس

چهارشنبه آینده عرضه می‌شودعرضه بلوک ۱.۲۶ درصدی سهام «ومعادن» در بورس

بلوک ۱.۲۶ درصدی سهام سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات چهارشنبه آینده به قیمت پایه هر سهم ۲۹۰ تومان به طور یک جا و نقد در بورس تهران عرضه می‌شود.

شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبا نور روز چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه تعداد ۴۳۱ میلیون و ۸۸۱ هزارو ۷۷۷ سهم معادل ۱.۲۶ درصد از کل سهام شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات را روانه میز فروش بازار اول بورس تهران خواهد کرد.

قیمت پایه هر سهم در این عرضه مبلغ ۲۹۰ تومان تعیین شده و شرایط واگذاری آن به طور یکجا و نقد اعلام شده است که از طریق یک کد بورسی حقوقی از سوی شرکت کارگزاری حافظ عرضه می‌شود.

کارگزاری خریدار باید ۱۰ درصد مبلغ کل پایه را به عنوان سپرده شرکت در مزایده بورس به صورت نقد و یا ضمانت نامه بانکی بدون قید و شرط از خریدار دریافت و به حساب شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه واریز و ارائه نماید.

به گزارش فارس، متقاضیان خرید سهام در معاملات عمده می‌بایست واجد شرایطی همچون نبود منع به دلیل عدم رعایت مقررات مبارزه با پول شویی در تجهیز منابع مالی جهت خرید در معامله عمده،نداشتن محکومیت قطعی یا سوء پیشینه به واسطه ارتکاب جرائم مالی و اقتصادی از جمله کلاهبرداری،اختلاس،خیانت در امانت،جرائم موضوع فصل ششم قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران ،سرقت،جعل،استفاده از سند مجعول،پول شویی،ورشکستگی به تقصیر یا تقلب و دریافت یا پرداخت رشوه، نداشتن بدهی‌های معوق عمده به شبکه بانکی ،بیمه تأمین اجتماعی ،سازمان امور مالیاتی و سازمان خصوصی سازی، عدم شمول محرومیت تبعی بر افراد دارای سابقه تخلفات با اهمیت در بازار اوراق بهادار یا عدم ایفای تعهدات در معاملات عمده قبلی برخلاف مقررات که منجر به صدور حکم انضباطی در مارجع رسیدگی به تخلفات در سازمان شده باشد ،داشتن توان مالی مناسب،داشتن برنامه اداره شرکت در خصوص معاملات عمده کنترلی،عدم ایجاد انحصار پس از انجام معامله عمده و در نهایت دارابودن استقلال مالی باشند.

به نظر می‌رسد با توجه به مالکیت اندکی بیش از ۴۰ درصد سهام “ومعادن” از سوی فولاد مبارکه ، بلوک ۱.۶۷ درصدی در نماد معاملاتی مذکور نیز از سوی این فولاد ساز اصفهانی خریداری و به این ترتیب شرکت توسعه معدنی  و صنعتی صبا نور از ترکیب سهامداران عمده خارج شود.

فارس

حتما ببینید

نایب رئیس انجمن صادرکنندگان مواد معدنی:کاهش ۴۰ تا ۱۰۰ درصدی صادرات مواد معدنی

 یک صفحه دلیل کارشناسی برای اخذ عوارض ۲۵ درصدی ارائه نشدنایب رئیس انجمن صادرکنندگان مواد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *