پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹
خانه / اخبار / معادن وصنایع معدنی فلزی / مس / آغاز به کار معدن مس کمپانی CNMC در زامبیا

آغاز به کار معدن مس کمپانی CNMC در زامبیا

کمپانی دولتی CNMC در چین اعلام کرد که پروژه مس این کمپانی در کشور زامبیا، تولید آزمایشی خود را آغاز کرده و پس از شروع عملیات رسمی، تولید سالیانه ۲۵۲ هزار تن کنسانتره مس را هدف‌گذاری کرده است.

به گزارش مس پرس و به نقل از متال بولتن، طبق یک نظرسنجی در بورس سهام هنگ‌کنگ، انتظار می‌رود پروژه Chambishi Southeast سالانه حدود ۶۳ هزار تن مس محتوی و حدود یک هزار تن کبالت پس از شروع عملیات رسمی تولید کند.
این کمپانی به تولید هدف‌گذاری شده اولیه برای این پروژه ۸۳۰ میلیون دلاری در سال جاری دست نخواهد یافت و همچنین، زمان دقیق راه‌اندازی تولید رسمی این پروژه نیز اعلام نشده است.
بک منبع مطلع به موسسه متال بولتن اعلام کرد، اکثر کنسانتره مس استخراج شده از معدن Chambishi Southeast به واحد ذوب مسChambishi متعلق به کمپانی CNMC ارسال می‌شود.
این واحد ذوب یکی از تأمین‌کنندگان عمده بلیستر مس است. بلیستر مس یک محصول نیمه آماده برای بازار چین است. واحد ذوب مذکور در سال گذشته، ۲۲۰ تا ۲۳۰ هزار تن بلیستر مس و انواع آند تولید کرده که عمده تولید آن به چین ارسال شده است. این موضوع نشان می‌دهد که تولید محدودی از کنسانتره در بازار نقدی به فروش رسیده است.
پس از محدودیت ایجادشده در دسترسی به ضایعات مس به دلیل اعمال سیاست‌های سخت‌گیرانه زیست‌محیطی کشور چین، بلیستر مس به‌عنوان جایگزینی برای ضایعات مس به‌طور فزاینده‌ای در چین مورد اقبال قرار گرفته است.
در ماه جولای، نرخ تعرفه‌های پالایش مس بلیستر (RC) در چین نسبت به ماه قبل از آن شدیداً کاهش یافت و به ۲۰۰ الی ۲۱۰ دلار به ازای هر تن رسید، چراکه کاهش واردات ضایعات مس منجر به افزایش تقاضای واردات بلیستر مس شد.

حتما ببینید

دوران طلا به سرآمد/ نوبت مس شد

شرکت کپیتال اکونومیکس در گزارش جدیدی اعلام کرد دوران طلا در نزدیکی مرز ۱۵۰۰ دلار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *